ROZLÚČKA S TÁBORMI ZF (OZZŽ)

    Náš posledný - 32-hý detský letný tábor sa skončil a usporiadateľ, vedúci i deti už sa vrátili domov. Všetky zaujímavé - veselé i dramatické okamžiky, na ktoré sa nezabúda boli spracované. Záujemci si ich mohli z dôvodu veľkého objemu stiahnuť prostredníctvom programu "Úschovňa". Ak má niekto záujem a pošle vlastný USB kľúč s veľkosťou 8Gb, po nahratí filmu mu ho obratom prepšlem späť.


Cieľom tohto projektu je propagácia táborov ZF, od roku 1990 každoročne usporiadaných v rámci Odborového zväzu zamestnancov železníc. Prostredníctvom nich sa snažíme o pokračovanie tradícií zavedených Jaroslavom Foglarom, ako je čestnosť, kamarátstvo a zmysel pre fair-play. Každoročne pripravujeme iba jeden tábor a to 9 až 10 mesiacov vopred, s dôrazom na obsah a zameranie každej celo-táborovej hry, v ktorej sú v jednotlivých úsekoch zapracované rôznorodé úlohy napĺňajúce spomenuté tradície.

Všetky úlohy deti plnia v okolitej prírode práve prebiehajúceho tábora, či už ide o orientáciu v prírode, tajomstvá nočného lesa, rôzne hlavolamy alebo silové disciplíny, vždy s ohľadom na vek detí a ďalšie.

Okrem činností v rámci celo-táborovej hry máme pre deti v každom tábore pripravenú nielen radu ďalších športových činností - futbal, volejbal, basketbal, ringo, bedminton, kriket či stolný tenis, ale aj netradičné disciplíny v rámci 7- boja (našej táborovej olympiády).

Do programu tábora máme vždy zahrnutý karneval, výlet a zábavné programy vopred pripravené vedúcimi. Nechýba ani toľko žiadaná diskotéka.

V programe tábora máme nechýbajú aj také činnosti, ako sú: táborové zručnosti, viazanie uzlov, rozkladanie ohňa, pochodové značky, základy prvej pomoci. Vďaka vhodnému výberu tábora v atraktívnom prostredí si deti môžu prakticky v prírode vyskúšať prácu s buzolou a kompasom, čítanie mapy a podľa druhu táborovej hry niekedy zaraďujeme i poznávanie hviezdnej oblohy.

Každom našom tábore sa snažíme, aby sa deti naučili tie najnutnejšie základné pravidlá správania sa v prírode, aby sa v prípade potreby dokázali o seba nielen postarať, ale aj nájsť cestu do bezpečia.

V horúcich letných dňoch upravujeme všetky športové a táborové činnosti tak, aby nebol organizmus preťažovaný nadmerným teplom a využívame príjemnú chladivú vodu bazéna v areáli tábora, ktorá samozrejme spĺňa hygienické predpisy pre prevádzku bazénov a kúpalísk.

Neorganizujeme tábory s výučbou cudzích jazykov, s prácou na počítačoch a ani s iným „školským“ programom.

Cieľom našich táborov je vždy aktívny odpočinok detí a načerpanie nových síl pre celý ďalší školský rok.

V každom turnuse máme pre deti  zaujímavé a neobvyklé prekvapenia. Návštevy múzeí, hradov a zámkov so zaujímavými výkladmi, návšteva planetárií (Prešov, Hlohovec) prednášky o faune a flóre okolia tábora, vystúpenia sokoliarov, historického šermu, kúzelníka, jazda na koňoch a iné.

Vedúci nami usporiadaných táborov - prechádzajú povinným dvojdňovým školením - od marca 2011 školením s AKREDITÁCIOU ministerstva školstva SR a každoročne aj jednodňovým doplňujúcim školením zameraným na zopakovanie si povinností a na konkrétne činnosti s ohľadom na bezpečnosť detí pri ich výkone priamo v pripravovanom tábore. Týmto spĺňame požiadavky Zákona 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a jeho novelizácie.

Bližšie o školeniach na www.skolenia.webnode.sk , ktorá patrí k tomuto webu o táboroch.

O všetkom, čo táto webová stránka ponúka sa bližšie dozviete prostredníctvom menu v jednotlivých ponukách.

Upozornenie návštevníkom

Nielen že máte možnosť nazrieť do našej "kuchyne", ale môžete sa svojim vstupom na túto stránku cez KNIHU NÁVŠTEV aj podieľať na jej obsahu.

Pôvodná táborová stránka i s fotogalériou našich DLT za roky 1990 až 2009 bola bohužiaľ na doméne:

https://taboryzf.wz.cz/historia.html , ktorá je dnes už ZRUŠENÁ...

Novinky

FANTASTICKý TÁBOR SA VYDARIL

08.07.2014 20:29
Naše táborové putovanie "Za tajomstvom Tribunju" skončilo, všetci sme sa šťastní a plní zážitkov dostali domov. V pamäti zostanú spomienky na úseky táborovej hry pri mori, člnkovanie, veselé "bláznenie" na vodných bicykloch, kornetá i nanuky na schladenie počas presunu z pláže, nádherný západ slnka...

—————

Táborové dobrodružstvá pokračujú

05.07.2014 00:30
Počasie nám prináša samé krásne dni a teplé more spĺňa všetko, čo sme si pred táborom želali. Vyhovuje ku hrám, súťažiam i relaxu...

—————

PRVÉ ZÁŽITKY Z TÁBORA

02.07.2014 23:22
Po ceste, ktorú sprevádzala neuveriteľná prietrž mračien a blesky križujúce nebo, nás privítala modrá obloha a teplé more, čo sme hneď v pondelok popoludní využili na prvý úsek táborovej hry.Utorok nás očaril bezoblačným nebom, hrami a súťažami vo vlnách Jadranu a večer sme zažili návštevu Vodice a...

—————

POĎAKOVANIE NAŠIM SPONZOROM

02.07.2014 23:16
OZZŽ a vedenie DLT Tribunj ďakuje touto cestou našim sponzorom, bez ktorých by sa tento náš KRÁSNY a súčasne i náš POSLEDNÝ tábor nedal uskutočniť!        ŽELOS TRNAVA s.r.o.AMEC Nuclear Slovakia, TrnavaZSSK SlovenskoĎAKUJEME VÁM!

—————

UŽ BUDÚCU NEDEĽU ZAČÍNAME

21.06.2014 21:24
Všetkým účastníkom tábora a rekreácie v Tribunji oznamujeme, že táborový autobus i všetci vedúci sú pripravení a je na VÁS nezabudnúť si PASY, odporúčané vybavenie a nezmeškať pri tom odchody nášho autobusu:29. 6. 2014 o  20:30 hodine zo zastávky vľavo od vchodu do ŽST...

—————

PONUKA DOPRAVY DO TRIBUNJU alebo do VODICE

07.06.2014 15:32
S ohľadom na voľné miesto v autobuse, ponúkame pre 7 až 10 osôb možnosť dopravy do Chorvátska - Tribunj, prípadne do Vodice.Odchod z Trnavy 29.6.2014 o 20:30 zo ŽST Trnava, možnosť pristúpiť o 21:20 až 21:30 hodine aj na parkovisku pred železničnou stanicou Bratislava Hl. stanica. Odchod...

—————

NIELEN MORE - ALE I ŠPORT BUDE

23.05.2014 18:41
Pre našich "táborníkov" tu máme dobrú správu. Priamo vedľa našej jedálne BUDE otvorené minifutbalové ihrisko, badmintonový dvorec a tenisový kurt, ktorý môžete vidieť na priloženom obrázku.Tak sa treba pripraviť i na "tradičné" športy...!Pre váhavcov, stále môžu cestovať s nami za dobrodružstvom...

—————

POSLEDNÉ DVE VOĽNÉ MIESTA

28.04.2014 17:53
Milí priatelia,  pre úplné naplnenie kapacity nášho kombinovaného DLT môžeme ku dnešnému dňu - pondelku 28.4.2014, zobrať do izieb:1 x dievča vo veku 14 - 16 rokov1 x chlapca vo veku 8 - 10 rokov.Ostané vekové kategórie už máme naplnené a verím, že tak, ako sa čas odchodu blíži, tak sa...

—————


Kontakt

Ing. Zdeněk Friedrich

Privat: Jiráskova 15, 917 02 Trnava

0903 949 584
0904 208650
Práca: Dôchodca
917 02 Trnava