ROZLÚČKA S TÁBORMI ZF (OZZŽ)

    Náš posledný - 32-hý detský letný tábor sa skončil a usporiadateľ, vedúci i deti už sa vrátili domov. Všetky zaujímavé - veselé i dramatické okamžiky, na ktoré sa nezabúda boli spracované. Záujemci si ich mohli z dôvodu veľkého objemu stiahnuť prostredníctvom programu "Úschovňa". Ak má niekto záujem a pošle vlastný USB kľúč s veľkosťou 8Gb, po nahratí filmu mu ho obratom prepšlem späť.


Cieľom tohto projektu je propagácia táborov ZF, od roku 1990 každoročne usporiadaných v rámci Odborového zväzu zamestnancov železníc. Prostredníctvom nich sa snažíme o pokračovanie tradícií zavedených Jaroslavom Foglarom, ako je čestnosť, kamarátstvo a zmysel pre fair-play. Každoročne pripravujeme iba jeden tábor a to 9 až 10 mesiacov vopred, s dôrazom na obsah a zameranie každej celo-táborovej hry, v ktorej sú v jednotlivých úsekoch zapracované rôznorodé úlohy napĺňajúce spomenuté tradície.

Všetky úlohy deti plnia v okolitej prírode práve prebiehajúceho tábora, či už ide o orientáciu v prírode, tajomstvá nočného lesa, rôzne hlavolamy alebo silové disciplíny, vždy s ohľadom na vek detí a ďalšie.

Okrem činností v rámci celo-táborovej hry máme pre deti v každom tábore pripravenú nielen radu ďalších športových činností - futbal, volejbal, basketbal, ringo, bedminton, kriket či stolný tenis, ale aj netradičné disciplíny v rámci 7- boja (našej táborovej olympiády).

Do programu tábora máme vždy zahrnutý karneval, výlet a zábavné programy vopred pripravené vedúcimi. Nechýba ani toľko žiadaná diskotéka.

V programe tábora máme nechýbajú aj také činnosti, ako sú: táborové zručnosti, viazanie uzlov, rozkladanie ohňa, pochodové značky, základy prvej pomoci. Vďaka vhodnému výberu tábora v atraktívnom prostredí si deti môžu prakticky v prírode vyskúšať prácu s buzolou a kompasom, čítanie mapy a podľa druhu táborovej hry niekedy zaraďujeme i poznávanie hviezdnej oblohy.

Každom našom tábore sa snažíme, aby sa deti naučili tie najnutnejšie základné pravidlá správania sa v prírode, aby sa v prípade potreby dokázali o seba nielen postarať, ale aj nájsť cestu do bezpečia.

V horúcich letných dňoch upravujeme všetky športové a táborové činnosti tak, aby nebol organizmus preťažovaný nadmerným teplom a využívame príjemnú chladivú vodu bazéna v areáli tábora, ktorá samozrejme spĺňa hygienické predpisy pre prevádzku bazénov a kúpalísk.

Neorganizujeme tábory s výučbou cudzích jazykov, s prácou na počítačoch a ani s iným „školským“ programom.

Cieľom našich táborov je vždy aktívny odpočinok detí a načerpanie nových síl pre celý ďalší školský rok.

V každom turnuse máme pre deti  zaujímavé a neobvyklé prekvapenia. Návštevy múzeí, hradov a zámkov so zaujímavými výkladmi, návšteva planetárií (Prešov, Hlohovec) prednášky o faune a flóre okolia tábora, vystúpenia sokoliarov, historického šermu, kúzelníka, jazda na koňoch a iné.

Vedúci nami usporiadaných táborov - prechádzajú povinným dvojdňovým školením - od marca 2011 školením s AKREDITÁCIOU ministerstva školstva SR a každoročne aj jednodňovým doplňujúcim školením zameraným na zopakovanie si povinností a na konkrétne činnosti s ohľadom na bezpečnosť detí pri ich výkone priamo v pripravovanom tábore. Týmto spĺňame požiadavky Zákona 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a jeho novelizácie.

Bližšie o školeniach na www.skolenia.webnode.sk , ktorá patrí k tomuto webu o táboroch.

O všetkom, čo táto webová stránka ponúka sa bližšie dozviete prostredníctvom menu v jednotlivých ponukách.

Upozornenie návštevníkom

Nielen že máte možnosť nazrieť do našej "kuchyne", ale môžete sa svojim vstupom na túto stránku cez KNIHU NÁVŠTEV aj podieľať na jej obsahu.

Pôvodná táborová stránka i s fotogalériou našich DLT za roky 1990 až 2009 bola bohužiaľ na doméne:

https://taboryzf.wz.cz/historia.html , ktorá je dnes už ZRUŠENÁ...

Novinky

CHORVÁTSKO 2011

23.02.2011 16:32
Cestovná kancelária Kornati sa obrátila na nás so žiadosťou o spoluprácu pri zabezpečovaní RODINNEJ REKREÁCIE v Chorvátskom Tribunji, cca 2,5 km pešo po pláži od VODICE. Ubytovanie v príjemnom prostredí rodinnej atmosféry - 2 až 4 lôžkové izby s kúpeľňou a WC, za výhodné ceny, s dopravou...

—————

2011 - PRÁZDNINY NA OSTROVE DOBRODRUŽSTIEV

22.10.2010 07:53
 Náš nový tábor „Dobrodružné prázdniny na pustom ostrove“ je motivovaný úspešným románom zakladateľa detskej dobrodružnej a sci-fi literatúry Julesa Verna – DVA ROKY PRÁZDNIN. Po štrnásť dní budeme spoločne prežívať dobrodružstvá pätnástich chlapcov, ktorí sa vinou jedného...

—————

TÁBOR 2011

10.09.2010 21:35
August 2011, konkrétne od nedele 14. do soboty 27. augusta sa znovu stretneme v priestoroch rekreačného zariadenia Oliwa-club Trenčianska Teplá. Pre 115 detí už pripravujeme nový program i novú celotáborovú hru. O všetkom Vás budeme v najbližšom čase informovať. Všetci veríme, že po úspechu...

—————

TÁBOR MÁME PLNÝ!

16.07.2010 14:31
Napriek titulku s ohľadom na počty postelí v jednotlivých izbách, môžeme ešte zobrať DVOCH chlapcov vo veku 15 - 17,5 roka a jedno dievča v rovnakej vekovej kategórii! Celkovo sa k dnešnému dňu zúčastní nášho 25. tábora 119 detí z celého Slovenska.

—————

DO TÁBORA "POKLAD KRIŠTÁĽOVEJ LEBKY UŽ IBA 6 VOĽNÝCH MIEST!

24.05.2010 18:38
Už iba najrýchlejší záujemcovia majú možnosť prihlásiť svoje dieťa na dobrodružnú cestu za "Pokladom krištáľovej lebky". Dnes 18. júna 2010 máme posledné DVE voľné miesta!

—————

NOVINKY V TÁBORE 2010

02.05.2010 17:43
Pre tohtoročný tábor "Poklad krištáľovej lebky" sme mimoriadne pripravili nielen činnosti ako streľba z luku či vzduchovky, ale nezabudli sme ani na nové súťaže, pri ktorých sa prejavia - družinová spolupatričnosť, priateľstvo a fair - play viac, ako inokedy. Po troch rokoch sa znovu budeme kúpať...

—————

Všeobecné a záručné podmienky účasti na detských táboroch Odborového Zväzu Zamestnancov Železníc

20.10.2009 20:04
Všeobecné a záručné podmienky účasti na detských táboroch Odborového Zväzu Zamestnancov Železníc Podľa ustanovení Občianskeho zákonníka č.40/1964 v znení neskorších zmien a doplnkov. 1. VZNIK ZMLUVNÉHO...

—————

Webová prezentácia bola spustená

02.10.2009 11:18
Dnes bola spustená naša nová webová prezentácia. Stránka má nahradiť pôvodnú www.Taboryzf.wz.cz a prehľadným spôsobom informovať o nás odborárskych táborových fanatikoch i o tom, čo sme uskutočnili a čo pre deti pripravujeme. Stránka je priebežne aktualizovaná a návštevníci sa z nej vždy dozvedia...

—————


Kontakt

Ing. Zdeněk Friedrich

Privat: Jiráskova 15, 917 02 Trnava

0903 949 584
0904 208650
Práca: Dôchodca
917 02 Trnava