ROZLÚČKA S TÁBORMI ZF (OZZŽ)

    Náš posledný - 32-hý detský letný tábor sa skončil a usporiadateľ, vedúci i deti už sa vrátili domov. Všetky zaujímavé - veselé i dramatické okamžiky, na ktoré sa nezabúda boli spracované. Záujemci si ich mohli z dôvodu veľkého objemu stiahnuť prostredníctvom programu "Úschovňa". Ak má niekto záujem a pošle vlastný USB kľúč s veľkosťou 8Gb, po nahratí filmu mu ho obratom prepšlem späť.


Cieľom tohto projektu je propagácia táborov ZF, od roku 1990 každoročne usporiadaných v rámci Odborového zväzu zamestnancov železníc. Prostredníctvom nich sa snažíme o pokračovanie tradícií zavedených Jaroslavom Foglarom, ako je čestnosť, kamarátstvo a zmysel pre fair-play. Každoročne pripravujeme iba jeden tábor a to 9 až 10 mesiacov vopred, s dôrazom na obsah a zameranie každej celo-táborovej hry, v ktorej sú v jednotlivých úsekoch zapracované rôznorodé úlohy napĺňajúce spomenuté tradície.

Všetky úlohy deti plnia v okolitej prírode práve prebiehajúceho tábora, či už ide o orientáciu v prírode, tajomstvá nočného lesa, rôzne hlavolamy alebo silové disciplíny, vždy s ohľadom na vek detí a ďalšie.

Okrem činností v rámci celo-táborovej hry máme pre deti v každom tábore pripravenú nielen radu ďalších športových činností - futbal, volejbal, basketbal, ringo, bedminton, kriket či stolný tenis, ale aj netradičné disciplíny v rámci 7- boja (našej táborovej olympiády).

Do programu tábora máme vždy zahrnutý karneval, výlet a zábavné programy vopred pripravené vedúcimi. Nechýba ani toľko žiadaná diskotéka.

V programe tábora máme nechýbajú aj také činnosti, ako sú: táborové zručnosti, viazanie uzlov, rozkladanie ohňa, pochodové značky, základy prvej pomoci. Vďaka vhodnému výberu tábora v atraktívnom prostredí si deti môžu prakticky v prírode vyskúšať prácu s buzolou a kompasom, čítanie mapy a podľa druhu táborovej hry niekedy zaraďujeme i poznávanie hviezdnej oblohy.

Každom našom tábore sa snažíme, aby sa deti naučili tie najnutnejšie základné pravidlá správania sa v prírode, aby sa v prípade potreby dokázali o seba nielen postarať, ale aj nájsť cestu do bezpečia.

V horúcich letných dňoch upravujeme všetky športové a táborové činnosti tak, aby nebol organizmus preťažovaný nadmerným teplom a využívame príjemnú chladivú vodu bazéna v areáli tábora, ktorá samozrejme spĺňa hygienické predpisy pre prevádzku bazénov a kúpalísk.

Neorganizujeme tábory s výučbou cudzích jazykov, s prácou na počítačoch a ani s iným „školským“ programom.

Cieľom našich táborov je vždy aktívny odpočinok detí a načerpanie nových síl pre celý ďalší školský rok.

V každom turnuse máme pre deti  zaujímavé a neobvyklé prekvapenia. Návštevy múzeí, hradov a zámkov so zaujímavými výkladmi, návšteva planetárií (Prešov, Hlohovec) prednášky o faune a flóre okolia tábora, vystúpenia sokoliarov, historického šermu, kúzelníka, jazda na koňoch a iné.

Vedúci nami usporiadaných táborov - prechádzajú povinným dvojdňovým školením - od marca 2011 školením s AKREDITÁCIOU ministerstva školstva SR a každoročne aj jednodňovým doplňujúcim školením zameraným na zopakovanie si povinností a na konkrétne činnosti s ohľadom na bezpečnosť detí pri ich výkone priamo v pripravovanom tábore. Týmto spĺňame požiadavky Zákona 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a jeho novelizácie.

Bližšie o školeniach na www.skolenia.webnode.sk , ktorá patrí k tomuto webu o táboroch.

O všetkom, čo táto webová stránka ponúka sa bližšie dozviete prostredníctvom menu v jednotlivých ponukách.

Upozornenie návštevníkom

Nielen že máte možnosť nazrieť do našej "kuchyne", ale môžete sa svojim vstupom na túto stránku cez KNIHU NÁVŠTEV aj podieľať na jej obsahu.

Pôvodná táborová stránka i s fotogalériou našich DLT za roky 1990 až 2009 bola bohužiaľ na doméne:

https://taboryzf.wz.cz/historia.html , ktorá je dnes už ZRUŠENÁ...

Novinky

TÁBOR 2013 BUDE NA PRAŠNÍKU

02.10.2012 18:13
Všetkým, ktorým sa naše tábory stávajú každoročne vrcholom letných prázdnin už dnes oznamujeme, že v roku 2013 začíne už 30. júna a stretneme sa v rekreačnom stredisku PRAŠNÍK - Dúbrava, 17km od Piešťan. O tom, aký bude námet celo táborovej hry vám napíšem na tejto stránke už budúci týždeň. Čo...

—————

VŠETKÝM TÁBOROVÝM ÚČASTNÍKOM 2012 a MOŽNO AJ 2013

11.09.2012 20:22
Náš tohtoročný tábor máme šťastlivo a úspešne za sebou. Ešte neutíchajú spomienky na prežité dni a my už pripravujeme tábor 2013. Skôr, ako si na tomto webe prečítate čo pre VÁS pripravujem v roku 2013, musím upozorniť, že na DVD pre Vás intenzívne pracujeme a do konca septembra by mohli byť,...

—————

EŠTE PÁR VOĽNÝCH MIEST

12.05.2012 14:43
Náš tohtoročný tábor sa čoraz rýchlejšie blíži. Na prekvapenie organizátorov, tradiční účastníci si ešte stále dávajú načas a tak máme prevažnú väčšinu prihlásených NOVÝCH deti. Pre tradičných účastníkov je tu ešte stále šanca BYŤ aj tento rok medzi nami, aj keď s ohľadom na súčasný počet...

—————

PONUKA A PRIHLÁŠKA DLT 2012

26.12.2011 17:05
Konečne, v čase Vianočnom sme pre Vás pripravili oficiálnu PONUKU a PRIHLÁŠKU  do DLT 2012. Pozrite blok TERMÍNY NAŠICH TÁBOROV

—————

TÁBOR 2012 BUDE s HARRY POTTEROM

21.10.2011 21:53
V termíne od SOBOTY 18.8. do PIATKU 31.8.2012 sa znovu stretneme v RS OLIWA Group pri nových dobrodružstvách a zábave. Program pripravujeme aj s kúzelníkom a po kalkulácii konečnej ceny, ktorá budu asi v úrovni ceny 2011, sa na tejto webovej stránke budete môcť svojou prihláškou pridať k tým...

—————

OSTROV DOBRODRUŽSTIEV BOL SKVELÝ

28.08.2011 11:20
Plný počet 119 detí nielen že absolvoval 14 nádherných dní na Ostrove dobrodružstiev v tropickom počasí, ale deti získali krásne a nezabudnuteľné zážitky, chladili sa v teplej vode na Opatovavej i bazéne a tieni krásnych lesov okolia RS OLIWA Group. Posledný deň nebola núdza o slzy ľútosti nad...

—————

OSTROV DOBRODRUŽSTIEV BUDE PLNÝ

24.06.2011 08:37
Naše táborové dobrodružstvá sú čoraz bližšie. Naplnený tábor sa nám po odhlásení 5-tich detí znovu otvoril pre ďalších záujemcov a tak ku dnešnému dňu MÁME ešte DVE miesta voľné. Prihlášky môžu záujemcovia zaslať telefonicky 0903 949584 alebo e-mailom Taboryzf@gmail.com.

—————

TRIBUNJ 2011

21.04.2011 17:08
Pre nazretie do zákulisia ubytovania kliknite na: https://www.kornati-tribunj.com/agencija/index.asp Miesto : Tribunj Vzdialenosť od mora,pláže :  120 až 250 m Vzdialenosť od centra :         120 m     Osoby: 32+22  Penziony...

—————


Kontakt

Ing. Zdeněk Friedrich

Privat: Jiráskova 15, 917 02 Trnava

0903 949 584
0904 208650
Práca: Dôchodca
917 02 Trnava